Laste sünnipäevad


Kanuumatk Jägala jõel + ZIL safari

Erakordse elamusena viime teid jõeni ja tagasi ZIL 131 safariautos, mõlemal otsal on distantsiks 15km! Tegemist on nõukogude päritolu sõjaväe kasutusse mõeldud kõrgendatud läbitavusega 6x6 veolise veokiga. Sõidame mööda väikseid, osaliselt halva kvaliteediga metsateid. Kastis kohti 35 kuni 40´le inimesele. Kui juba sõjaväe masinatega minek siis külastame ka teele jäävat Kautla memoriaali. Väikese vahepeatuse ajal anname tagasivaade ajaloole. Peale vahepeatust jätkame Napu suunas, kust algab kanuumatk, mis kestab kuni Vetlani. Matka lõpuosas on jõe ääres I maailma sõja aegseid mälestusmärke (siin peatati 1919 punaarmee pealetung).

Matka pikkus: 5-6 h. Veematka pikkus 8,5 km.Hind: 40€/in.

Minimaalselt 15, maksimaalselt 250 inimest.


Kuidas me päeva sisustame:

  • Alustame Paunkülast, istudes 6 veolistesse ZIL131 veoki transport kanuumatka algusesse
  • Külastame Kautla memoriaali
  • Kanuumatk Jägala jõel
  • Kerge eine peale kanuumatka
  • ZIL transport tagasi Paunkülla


Hinnas on varustus kanuumatkaks (kanuu, vest, mõla), transport ZIL 131 veokis. Lisateenusena võimalik tellida toitlustus.
Varustus: Kanuudena kasutame 3 inimese kanuusi, mida on lihtne juhtida ka kahekesi.
Raskusaste: Mõõdukas, sobib lastele. Kanuumatka pikkuseks 12 km. Soovi korral võib korraldada ka pikema või lühema kanuumatka.
Lisatasu eest ka giid kes räägib kohalikust ajaloost (teemadeks on II maailmasõda, Kautla dessant, represseerimised jne.). Samuti on võimalik broneerida Paunkülas majutus, saun ja toitlustus.

Ühele matkale on võimalik kombineerida nii parvetajad kui kanuutajad, vastavalt eelnevalt teada antud soovile.